Достапни линкови

Москва: Во вторник за наследник на патријархот Алексеј Втори


Светиот Синод на Руската Православна Црква се очекува да расправа за избор на привремен патријарх, по смртта на патријархот Алексеј Втори. Погребот на Алексај Втори, кој беше на чело на Руската православна црква речиси две декади, е предвиден за во вторник.
XS
SM
MD
LG