Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореја не ја прифаќа Јапонија во шестпартитните преговори


Северна Кореја соопшти дека нема да ја признава Јапонија како членка на 6-партитните преговори за северно-корејската нуклеарна програма. Ова е реакција на Пјонг Јанг на одбивањето на Јапонија да обезбеди помош за Северна Кореја во рамките на договорот за нуклеарно разоружување, во замена за хуманитарна помош. За в понеделник во Пекинг е закажана нова рунда на 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG