Достапни линкови

Вашингтон: Автомобилските компании мораат да докажат дека заслужуваат помош од владата


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека американските автомобилски комапнии кои се соочуваат со проблеми мора да докажат дека ја заслужуваат финансикста помош од владата. Во интервју за американската телевизија Буш оцени дека треба најпрвин да се види дали тие пари нема да бидат залудно потрешени. Џенерал Моторс, Крајслер и Форд бараат помош од триесет и четири милијарди долари.
XS
SM
MD
LG