Достапни линкови

Њујорк. Високиот претставник во БИХ пред Советот за безбедност на ОН


Високиот претставник во Босна и Херцеговина Мирослав Лајчак денеска треба да говори пред Советот за безбедност на Обединетите нации. За ситуацијата во таа земја. Неговата главна оценка, како што се дознава, ќе биде дека Босна и покрај потпишувањето на Спогодбата за стабилизација и асоцијација и на Партнерството за мир стагнира во евроатлантските интеграции поради недоволниот дијалог и националистичките програми меѓу ентитетите.
XS
SM
MD
LG