Достапни линкови

Скопје: Македонија ја победи Хрватска на ЕП во ракомет


Македонските ракометарки синока во салата Борис Трајковски во Скопје ја победија репрезентацијата на Хрватска со 31:29. Ова е прва победа на Македонија во рамките на европското ракометно првенство за жени. Утре ракометната репрезентација игра со Србија која вчера изгуби од Германија.
XS
SM
MD
LG