Достапни линкови

Исламабад: Пакистанските лидери изразиле готовност да помогнат во истрагата за нападот во Бомбај


Американскиот државен секретар Конодлиза Рајс изјави во Исламабад дека пакистанските лидери изразиле готовност да помогнат во истрагата за минатонеделниот терористички напад во индискиот град Мумбаи. Рајс денеска имаше средби со пакистанскиот државен врв откако вчера престојуваше во Њу Делхи со цел да ги смири тензиите меѓу двете земји. Таа оцени дека и двете земји прават се што можат за да се казнат одговорните за нападот во Мумбаи.
XS
SM
MD
LG