Достапни линкови

Берлин: Претседателот Црвенковски на конференција во Берлин


Денеска во Берлин ќе биде одржана меѓународна конференција „Предизвиците и перспективите за Македонија. Тешкотиите на патот кон Евро- Атлантското семејство“. Овој собир, кој е во организација на Фондацијата Фридрих Еберт, ќе го отвори со обраќање претседателот на РМ Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG