Достапни линкови

Скопје: Од денеска во Скопје ЕП во ракомет


Шестнаесет европски репрезентации во женски ракомет од денеска до четиринаесетти овој месец ќе се натпреваруваат на Европското првенство што се одржува во Македонија. Натпреварите ќе се играат во четири групи во Скопје и во Охрид. Македонија се наоѓа во групата со Германија, Хрватска и Србија. Првенството ќе започне со натпреварот меѓу Хрватска и Србија, по што ќе се сретнат Македонија и Германија.
XS
SM
MD
LG