Достапни линкови

Вашингтон: Буш жали за неточните разузнавачки податоци дека Ирак има оружје за масовно уништување


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека најмногу жалел поради неточните разузнавачки податоци дека Ирак поседувал оружје за масовно уништување. Буш кој на дваесетти идниот месец заминува од функцијата, во интервју за Еј Би Си додаде дека кога станал претседател на Соединетите држави не бил подготвен за водење војна.
XS
SM
MD
LG