Достапни линкови

Гохати: Две лица загинаа, а 30 се повредени при експлозија на бомба во воз


Најмалку две лица загинаа, а 30-тина се повредени при експлозија на бомба која одекнала во вагон од патнички воз на железничката станица Дипху, на околу 200 километри јужно од градот Гохати, главен град на индиската држава Ашам. Тројца од повредените се во критична состојба. До најновиот инцидент, доаѓа само неколку дена по нападите во Бомбај во кој загинаа 172 лица, а повеќе од 200 беа повредени.
XS
SM
MD
LG