Достапни линкови

Хелманд: Најмалку осуммина загинати во самоубиствен бомбашки напад


Во самоубиствен бомбашки напад во авганистанската провинција Хелманд загинале 8-мина цивили и двајца полицајци, а околу 30 лица биле повредени. Нападот се случил на еден пазар, а цел бил полициски конвој.
XS
SM
MD
LG