Достапни линкови

Букурешт: Социјал демократите и демократско либералната партија во водство изборите во Романија


Според првичните резултати од вчерашните парламентарни избори во Романија, опозиционата Социјал Демократска Партија и централно десничарската Демократско-Либерална Партија се изедначени со околу 33 насто од гласовите. Национал-Либералната Партија на премиерот Калин Тирчеану, освоила 18 насто. Одзивот на гласачите бил под 40 насто.
XS
SM
MD
LG