Достапни линкови

Вашингтон: Кондолиза Рајс денеска во Индија


Претседателот на САД Џорџ Буш денеска ја испрака Кондолзиа Рајс во Индија . Рајс како државен секретар треба да ја демонстрира американсаката подршка на Индија по терористичките напади во Бомбај, во кои загинаа осум американци.
XS
SM
MD
LG