Достапни линкови

Исламабад: Пакистанскиот премиер ја повика Индија да не го казнува Пакистан за нападите во Бомбај


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зердари ја повика Индија да не го казнува Пакистан како одговор на минатонеделните напади во индискиот град Бомбај, во кој загинаа над 170 луге. Во интервју за британските медиуми тој предупреди дека провокациите како нападите во Бомбај претставуваат опасност од вракање на војната мегу нуклеарно вооружените соседи. Министерот шакил Ахмед изјави дека индиските власти утврдиле дека сите 10 осомничени напагачи доагаат од Пакистан.
XS
SM
MD
LG