Достапни линкови

Каиро: 75 долари за барел фер цена за Саудиска Арабија


За Саудиска Арабија 75 долари за барел нафта е фер цена, изјави министерот Али ал Наими воочи состанокот на ОПЕК во Каиро. Се очекува министрите за нафта да направат преглед на пазарот со нафта и да го одложат намалувањето на производството до нивниот состанок следниот месец.
XS
SM
MD
LG