Достапни линкови

Багдад: Врховниот лидер на шиитите во Ирак изрази загриженост за договорот со САД


Врховниот духовен лидер на ирачките шиити Али Хусеини ал Систани денеска изрази загриженост околу договорот изгласан во Парламентот со кој на американските сили им се одобрува останување во земјата за уште 3 години. Според канцеларијата на Систани, станува збор за контроверзен договор кој ке донесе нестабилност во пост воен Ирак.
XS
SM
MD
LG