Достапни линкови

Мусаиб: Девет лица загинале во експлозија на бомба


Бомбаш самоубиец активирал експлозив во една шиитска џамија во градот Мусаиб, 80 километри јужно од Багдад, при што 9 лица загинале, а 15 биле повредени. До експлозијата дошло на пладне, за време на петочната молитва.
XS
SM
MD
LG