Достапни линкови

Молдавија: Министерот Милошоски на Самитот на ЦЕИ


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски учествува Состанокот на шефови на дипломатии и на Самитот на претседатели на влади на земјите-членки на Централно-европската иницијатива што се одржува во Кишињев, Молдавија. На Самитот ќе биде разгледана ситуацијата во регионот, а ќе биде усвоен и финален документ што се однесува на улогата на Централно-европската иницијатива. Со овие собири завршува претседавањето на Молдавија со ЦЕИ.
XS
SM
MD
LG