Достапни линкови

Кабул: Четири авганистански цивили убиени во бомбашки напад во близина на амбасадата на САД


Во самоубиствен бомбашки напад во близина на американската амбасада во Кабул се убиени 4 авганистански цивили, а се ранети 16 лица. Според авганистанската полиција, бомбашот со автомобил се разнесол во близина на Конвој со странски сили.
XS
SM
MD
LG