Достапни линкови

Сараево: Босанскиот контингент се повлекува од Ирак


Босанската национална телевизија објави дека претседателствот на земјата донело одлука за повлекување на босанскиот воен контингент од Ирак. Во извештајот се вели ека повлекувањето ќе биде комплетирано до 15 декември. Босна учествување со 90 војници во составот на трупите предводени од САД во Ирак кои претежно беа ангажирани на расчистување мини.
XS
SM
MD
LG