Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност едногласно го поддржа извештајот на Бан Ки Мун за Косово


Советот за безбедност на ООн синоќа едногласно го поддржа извештајот и планот на генералниот секретар Бан Ки Мун за реконфигурација на меѓународното цивилно присуство на косово. Претседавачот со Советот за безбедност Хорхе Урбина во заклучокот на заседанието го пофали придонесот на белград и на приштина како и на Европската унија во создавањето на планот од шест точки кој е содржан во извештајот на Бан Ки Мун.
XS
SM
MD
LG