Достапни линкови

Владикавказ: Атентат врз градоначалникот на Владикавказ


Врз градоначалникот на Владикавказ, главниот град на руската област Северна Осетија, Виталиј Караев денеска бил извршен атентат. Тој на пат кон болницата починал од здобиените рани откако врз неговото возило било стрелано. Во изминативе неколку месеци во Северна Осетија е забележано зголемување на насилството за што се обвинуваат исламските екстремисти.
XS
SM
MD
LG