Достапни линкови

Венеуела: Рускиот претседател Дмитриј Медведев од денеска во посета на Венецуела


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска ке пристигне во Венецуела последната негова станица од турата во која ги посети Бразил и Куба. Како што јавуваат агенциите неговото пристигнување следува ден откако флотата на руската воена морнарица се стацинира во Венецуела за да биде дел од воената вежба со венецуелксат морнарица која треба да се одржи идниот месец. Внецуелскиот престедател Хуго Чавез се залага за подобрување на однсоите со Русија.
XS
SM
MD
LG