Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН ќе расправа за извештајот на Бан Ки Мун за Косово


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе расправа за извештајот на генералниот секретар Бан Ки-мун за реконфигурација на цивилната мисија на Косово.Како што соопшти портпаролот на костариканското претседателство Маурицио Арињано на седницата ќе учествува и српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ. Неговиот косовски колега Скендер Хисени во Њујорк отпатува вчера.
XS
SM
MD
LG