Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Три лица загинале во експлозија на автомобил бомба


3 лица загинале, меѓу кои и едно дете, во денешната експлозија на автомобил во близина на една метро станица во рускиот град Санкт Петерсбург, соопшти портпарол на руското министерство за вонредни состојби. Сеуште не е јасно дали станува збор за терористички напад, а првичните претпоставки на полицијата се дека е криминална пресметка.
XS
SM
MD
LG