Достапни линкови

Сомалија: Пиратите киднапираа уште еден карго брод


Сомалијските пирати кидапирале уште еден карго брод во Аденскиот Залив, овој пат јеменски, јавија агенциите. ДРуги детали не се познати.
XS
SM
MD
LG