Достапни линкови

Кабул: Британскиот шеф на дипломатијата во ненајавена посета на Авганистан


Британскиот шеф на дипломатијата Дејвид Милибанд, кој е во ненајавена посета на Авганистан, во Кабул имаше средба со претседателот Хамид Карзаи. Велика Британија има околу 8 илјади свои војници во составот на НАТО силите во Авганистан, главно стационирани во провинцијата Хелманд, каде што се главните талибански упоришта.
XS
SM
MD
LG