Достапни линкови

Каракас: На регионалните избори во Венецуела мнозинство добија партиите блиски до Хуго Чавез


Партиите блиски на Претседателот на Венецуела Хуго Чавез добија мнозинство на вчерашните регионални избори, но значителен прогрес имаше и опозицијата. Таа ја доби контролата врз две најнаселени региони како и во Каракас. Сојузниците на Чавез добија контрола врз 17 региони на Венецуела.
XS
SM
MD
LG