Достапни линкови

Вашингтон: На 8 декември продолжуваат разговорите за севернокорејската нуклеарната програма


Новата рунда дипломатски разговори за севернокорејската нуклеарна програма ќе бидат оддржани на 8 декември, соопшти американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. Целта на разговорите во кои се вклучени претставници од шест држави, ќе биде верификација на договорот за нуклеарното разоружување на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG