Достапни линкови

Кабул: Телефонски разговор Карзаи – Обама


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи телефонски разговарал со новоизбраниот американски претседател Барак Обама, кој ветил дека ќе ја зголеми американската помош за таа земја. Во меѓувреме американскиот државен секретар Роберт Гејтс изјави дека претседателеот Буш планира да испрати дополнителни 3500 војници во Авганистан во јануари следната година.
XS
SM
MD
LG