Достапни линкови

Кабул: Убиен Мула Асад еден од истакнатите команданти на Талибанците


НАТО силите во Авганистан соопштија дека го убиле Мулах Асад, односно еден од истанкатите команданти на Талибанските бунтовници во Авганистан. Соопштено е дека истиот бил убиен пред неколку дена во заедничка операзција на сојузничките сили. Асад беше осомничен за терористичките напади во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG