Достапни линкови

Поградец: Средба на министрите за одбрана на Македонија и Албанија


Министрите за одбрана на Македонија и Албанија Зоран Коњановски и Газмед Окета денеска во Поградец ќе остварат неформална средба. На средбата, како што соопшти Министерството за одбрана, ќе се разговара за натамошно унапредување на билатералната соработка во областа на одбраната, како и за продлабочување на регионалната соработка во која двете земји имаат активен придонес.
XS
SM
MD
LG