Достапни линкови

Зимбабве: Владата на Роберт Мугабе не им издаде визи на Џими Картер и Кофи Анан


Поранешниот генерален секретар на ОН Кофи Анан и поранешниот американски Претседател Џими Картер го откажаа патот за Зимбабве затоа што владата на Претседателот Роберт Мугабе не им издаде виза. Целта на посетата беше хуманитарна мисија.
XS
SM
MD
LG