Достапни линкови

Исламабад: Најмалку десет лица загинале во бомбашки напад на погреб во Пакистан


Во бомбашки напад на еден погреб во северо-источен Пакистан, загинале најмалку 10 лица, а 40 биле повредени. По експлозијата имало и престрелка околу болницата каде што биле пренесени повредените, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG