Достапни линкови

Штип: Кандидатите за градоначалници и советници на СДСМ ќе бидат познати по 23 декември


Кандидатите за градоначалници и советници со кои СДСМ ќе учествува на локалните избори ќе бидат познати по 23 декември, изјави на синоќешната трибина во штип, вд претседателот н аова партија, Зоран заев. Заев најави дека СДСМ ќе излезе со совој кандидат и на претседателските избори. Претседателскиот како и кандидатот за градоначалник на Скопје најголемата опозициона партија ќе ги објави во февруари.
XS
SM
MD
LG