Достапни линкови

Тбилиси: Грузија побара преместување на ОИ од Сочи


Грузија побара од Меѓународниот Олимписки Комитет да ги премести Олимписките Игри од Сочи – Русија закажани за 2014 година поради безбедносни причини. Засега нема коментари од Меѓународниот Комитет. Меѓу Русија и Грузија во август избувна конфликт околу грузиската република Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG