Достапни линкови

Њујорк: Загриженост на ОН од влошувањето на хуманитарната ситуација во Газа


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изрази длабока загриженост од влошувањето на хуманитарната ситуација во Газа и побара од Израел да им дозволи на хуманитарците од Обединетите Нации да влезат во Газа. Израел ја затвори Газа на 4-ти овој месец, поради нападите на палестински милитанти со ракети врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG