Достапни линкови

Исламабад: Американските сили истрелале два проектила врз северо западен Пакистан


Пакистански претставници соопштија дека американските сили истрелале два проектила врз северо-западниот дел на Пакистан, при што биле убиени најмалку 4-ца милитанти. Американски безпилотни летала во повеќе наврати стрелаат врз позиции на милитантите на пакистанска територија, а Пакистан протестираше поради нарушувањето на неговиот суверенитет.
XS
SM
MD
LG