Достапни линкови

Вашингтон: Околу 36,2 милиони Американци гладуваат


Околу 36,2 милиона Американци гладуваат, додека третина од нив повремено немаат што да јадат, ги соопшти американската влада податоците на истражувањето спроведено пред големата економска криза. Групата за борба против глад побара од Конгресот во стималитвниот пакет оваа недела барем привремо да ја зголеми помошта за оние кои немаат доволно храна.
XS
SM
MD
LG