Достапни линкови

Багдад: Потпишан договорот за останување на американските сили во Ирак наредните три години


Ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари и американскиот амбасадор во Ирак, Рајан Крокер, на церемонија во Багдад, го потпишаа договорот за останување на американските војници во Ирак и во наредните три години, откако на крајот од годинава ќе им истече манатот од Обединетите Нации. Ирачката влада вчера го одбри договорот, кој сега оди на гласање во Парламентот.
XS
SM
MD
LG