Достапни линкови

Берлин: Опел бара милијарда евра владина поддршка за спас


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ќе има состанок со раководството на автомобилскиот концерн ОПЕЛ, кое бара од Владата финансиска подршка од милијарда евра за спас на компанијата. На ОПЕЛ, кој има над 27 илјади вработени, му се заканува пропаст, бидејки е дел од Џенерал Моторс, кој е во тешка криза.
XS
SM
MD
LG