Достапни линкови

Приштина: Даниел Фрид на разговори со косовските власти


Американскиот помошник државен секретар Даниел Фрид денеска ќе допатува во Приштина на разговори со косовските власти за почетокот на функционирањето на мисијата ЕУЛЕКС. Косовскиот премиер Хашим Тачи изрази надеж дека посетата на Фрид ќе придонесе за надминување на несогласувањата меѓу Приштина и меѓународната заедница околу функционирањето на ЕУЛЕКС.
XS
SM
MD
LG