Достапни линкови

Париз: Уапсен лидерот на ЕТА во јужна Франција


Лидерот на военото крило на баскиската сепаратистичка организација ЕТА е упасен во јужна Франција, пишува шпанскиот весник Ел Паис, повикувајки се на француското министерство за внатрешни работи. Станува збор за Гаркоиц Рубина, познат како Чироки, еден од најбараните членови на ЕТА.
XS
SM
MD
LG