Достапни линкови

Ерусалим: Средба Абас – Олмерт за примирјето во Газа


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска во Ерусалим треба да се состане со израелскиот премиер во заминување, Ехуд Олмерт. Најавени се разговори за примирјето во Газа, а Махмуд Абас ќе побара од Израел да ја прекине блокадата на Газа.
XS
SM
MD
LG