Достапни линкови

Токио: Јапонската економија влегува во рецесија


Јапонската економија влегува во рецесија, покажуваат прелиминарните официјални податоци, според кои, последните 3 месеци економскиот пад е 0,1 насто. Во претходниот квартал, јапонската економија имаше пад од 0,9 насто. Во почетокот на месецов и Европската Комисија соопшти дека земјите од евро-зоната веројатно веќе се во рецесија.
XS
SM
MD
LG