Достапни линкови

Скопје: Средба Црвенковски-Груевски за назначување нов преговарач за името


Претседателот Бранко Црвенковски и премиерот Никола Груевски денеска ќе одржат средба на која се очекува да стане збор за назначувањето нов македонски преговарач за името, како и за други прашања од заедничка надлежност на шефот на државата и на Владата. Средбата, како што е најавено, треба да се одржи напладне, во Кабинетот на претседателот на државата.
XS
SM
MD
LG