Достапни линкови

Кабул: Карзаи гарантира безбедност за Мулах Омар ако преговара за примирје со властите


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска изјави дека ќе ја гарантира бебзедноста на талианксиот лидер Мулах Омар, ако тој преговара за примирје со авганистанските власти. Карзаи изјави дека меѓународната заедница мора да го прифати тоа, или во спротивно да ја напушти земјата.
XS
SM
MD
LG