Достапни линкови

Вашингтон: ММФ му одобри 7,6 милијарди евра на Пакистан за спас од економската криза


Меѓународниот монетарен фонд му одобри на Пакистан заем од 7, 6 милијарди евра за спас од економската криза. Конечната одлука треба да биде донесена во Вашингтон следната недела. Дваесет и три месечниот заем е наменет за зајакнување на трговските резерви и воспоставување на баланс во економската криза.
XS
SM
MD
LG