Достапни линкови

Брисел: ЕУ го осуди нападот со експлозивна направа врз канцелариите во Приштина


Европската Унија го осуди нападот со експлозивна направа врз нејзината канцеларија во Приштина при што беа оштетени прозорците и неколку автомобили, но немаше повредени лица. Во соопштението на француското претседателство се наведува намерата на Унијата да продолжи да работи врз поставување на владењето на законот на Косово согласно европската политика.
XS
SM
MD
LG