Достапни линкови

Пакистан: Најамлку 20 загинати во американски напад во граничен регион со Авганистан


Најмалку десет луѓе загинале во, како што јавуваат агенциите, американски ракетен напад врз регионот на Пакистан кој граничи со Авганистан. Цел на нападот бил засолниште на талибанците и на приврзаници на Ал Каида. Претходно, претставници на американската разузнавачка агенција ЦИА изјавија дека Осама бин Ладен бил изолиран од дневните операции на оваа терористичка организација и сега единствено бил преокупиран како да се спасел.
XS
SM
MD
LG